Опубліковано: 31.05.2023
Автор статті:Szymon Bryzek
Szymon Bryzek
31.05.2023
EWL в ЗМІ | Новини

Internetua.com: Польща перевершила очікування: українці не хочуть їхати з країни заради кращої роботи

Громадяни України, які зараз перебувають у Польщі, менш схильні шукати роботу в інших країнах, ніж до початку повномасштабної російської агресії. Такими є результати дослідження, яке провели Міграційна платформа EWL, Фундація EWL та Studium Europy Wschodniej Варшавського університету.

Згідно з дослідженням, перед самим початком повномасштабної війни 55% громадян України в Польщі заявили, що шукають роботу за її межами. У 2023 році цей відсоток зменшився майже вдвічі – до 24%. А серед воєнних мігрантів таких лише 14%.

Польща успішно забезпечує українців роботою

Автори дослідження “Громадяни України на польському ринку праці. Нові виклики та перспективи” стверджують, що його останні дані говорять про задоволення потреб українців в Польщі щодо професійної активізації, пише polukr.net.

“Польща дуже успішно забезпечує біженців з України роботою. Переважна більшість з них знайшли свою першу роботу в нашій країні. Надання громадянам України стабільної роботи в Польщі, яка відповідає їхнім високим компетенціям і дає змогу професійно розвиватися, є ключовим фактором, який може довше утримати в Польщі як українських мігрантів, так і біженців”, – коментує Анджей Коркус, президент Міграційної платформи EWL.

Основною країною альтернативної міграції для громадян України залишається Німеччина. Зараз 64% називають її країною, де вони шукали роботу протягом останнього року. Важливо, що серед довоєнних мігрантів відсоток тих, хто шукає роботу в Німеччині, на 25% вищий, ніж серед біженців війни.

Друге місце серед громадян України традиційно посідає Чехія (23%). Також варто зазначити, що довоєнні мігранти з України (26%) частіше, ніж біженці війни (11%), шукали роботу в цій країні. Серед біженців популярними є перспективи працевлаштування у Великій Британії (30%), США (22%) та Італії (19%), а серед довоєнних мігрантів – у Норвегії (13%) та Швеції (11%). (…).

Джерело: internetua.com

Популярні новини