Опубліковано: 14.07.2023
Автор статті:Szymon Bryzek
Szymon Bryzek
14.07.2023
EWL в ЗМІ | Новини

TELEGRAF: Знайти роботу в Німеччині стане легше? Берлін знижує вимоги до рівня кваліфікації та спрощує правила для іноземців

Завдяки рішенню Ради ЄС від 4 березня 2022 року, українці в Німеччині мають статус тимчасового захисту. Він включає дозвіл на проживання, доступ до ринку праці, житла, медичної допомоги та дитячої освіти. Ці привілеї надають біженцям необхідні ресурси для успішної адаптації.

Та попри те, що українці активно користуються цими можливостями, попит на робочу силу у різних галузях німецької економіки залишається високим. Щоб залучити трудових мігрантів, Бундестаг навіть вніс поправки в імміграційний закон 2020 року. Тепер отримання дозволу на працю, щоб залишитися в країні, матиме спрощену і менш формальну процедуру. (…).

Привабливі перспективи для абітурієнтів та шукачів заробітку

Зараз на німецькому ринку праці можна спостерігати помітне зниження вимог до рівня кваліфікації. Головне — аби ви мали стаж роботи за фахом. Освіта, здобута на Батьківщині, тепер теж може позитивно оцінюватися. Завдяки новим правилам, німецькі підприємства, які зазнають гострого дефіциту кадрів, зможуть знайти підходящих працівників серед мігрантів, які бодай якось знають німецьку мову.

Зрештою, у Німеччині можна знайти непогані сезонні заробітки, навіть якщо ви не володієте німецькою. Роботодавці запрошують українців на збір полуниці, малини, винограду та спаржі.

“Зараз роботодавці в Німеччині дуже зацікавлені в нових працівниках, зокрема, в українцях. По приїзді ми звернулися до державного центру допомоги біженцям. Нам одразу виділили житло, фінансову допомогу, а також затвердили подальшу програму нашого працевлаштування. Організовують курси з вивчення мови, а потім надають робоче місце у бажаній вам сфері. Коли ви починаєте роботу, 20% з вашої зарплати будуть вираховувати владі, яка надала вам підтримку на початку. Це вигідно як для нас, так і для них — для нас це робота, а для нихробоча сила. Але в Німеччині є також інші програми для мігрантів”

— розповідає “Телеграфу” біженка Катерина з Херсонської області.

Окрім того, новий закон зробить Німеччину більш привабливою для абітурієнтів. Зокрема, у німецьких вишах планують знизити фінансові вимоги, розширити можливості для підробітку під час навчання, як це часто роблять німецькі студенти. На додаток, такий “студентський трудовий договір” вважатиметься додатковою підставою для дозволу на проживання. (…).

Які документи потрібно для роботи в Німеччині?

Як розповідає керівниця відділу легалізації Міграційної платформи EWL Марія Кузенко, список документів для подачі на статус тимчасового захисту у Німеччині поки залишається незмінним. Громадяни України можуть виїхати за безвізом, отримати статус тимчасового захисту у Німеччині й працювати.

Громадяни України, які планують працювати за фахом на регламентованій посаді, мають підтвердити свою кваліфікацію (наприклад, лікарі, педагоги, викладачі у школах, архітектори чи інженери). Натомість решта наших співгромадян практично одразу отримують доступ до ринку праці. Все це відбувається за спрощеною процедурою. Загалом же поправки у міграційний закон ще допрацьовуються і мають набути чинності з 1 березня 2024 року.

“Я гадаю, що у майбутньому закон надасть можливість українцям залишитися в Німеччині на постійне місце проживання по закінченні війни та спростить бюрократію з документами. Адже сам тимчасовий захист для громадян України у Німеччині діятиме до 4 березня 2024 року”

– зазначає Марія Кузенко.

Проте вже сьогодні можна бачити, що Німеччині потрібні висококваліфіковані працівники. Відповідно країна робить кроки до пришвидшення доступу фахових кадрів до свого ринку праці, чим можуть скористатися українці.

Ще одним обговорюваним нововведенням є так звана зміна смуги руху. Цей термін запозичили з автомобільної лексики. У контексті імміграції до Німеччини це означає, що біженці, які звернулися до влади з проханням про захист і ще не отримали відповіді, можуть змінити свій статус з шукача притулку на трудового мігранта, який шукає роботу.

Джерело: Telegraf

Популярні новини