Опубліковано: 21.04.2023
Автор статті:Szymon Bryzek
Szymon Bryzek
21.04.2023
EWL в ЗМІ | Новини

Zn.ua: Українські біженці у Польщі: у яких випадках їх можуть депортувати

Через повномасштабну військову агресію Росії, деякі українці були змушені покинути свої домівки та виїхати за кордон. Зокрема, багато наших громадян знайшли притулок у Польщі. Так, з 7 квітня в країні набули чинності деякі змини до Закону про іноземців, який у березні підписав президент Польщі Анджей Дуда.

У документі більшість змін стосується нелегального проживання іноземців, а також процедури їх депортації до країн походження. Фахівці Міграційної платформи EWL розповіли, у яких випадках це можливо.

Серед головних причин депортації є наступні:

  • Перевищення терміну перебування – це є однією з найпоширеніших причин депортації. Вона виникає, коли іноземець залишається у країні на довший термін, аніж дозволяють документи.
  • Нелегальне працевлаштування – ця норма стосується тих іноземців, які працюють у Польщі нелегально (без офіційно оформлених договорів і отримують зарплату «в конверті»),  а також тих, хто отримує частину заробітку офіційно, а решту – «в конверті».
  • Ухилення від сплати податків – несвоєчасна сплата усіх податків, якщо іноземець займається у Польщі трудовою чи підприємницькою діяльністю. У країні ухилення від сплати податків є серйозним злочином, за який можна не тільки отримати депортацію, а й потрапити у в’язницю.
  • Перебування без дійсних документів – іноземець повинен мати дійсні документи, які дають йому право на перебування у Польщі. Громадяни України, які приїхали після 24 лютого, тепер також зобов’язані отримати PESEL UKR протягом 30 днів після перетину кордону для законного перебування у Польщі.

Слід зазначити, що існують й інші причини для депортації з Польщі. Іноземець може оскаржити рішення про депортацію. Він має подати апеляцію, знайти представника у суді, якщо його вже змусили виїхати до країни походження, і чекати на судове засідання.

Джерело: zn.ua

Популярні новини