Опубліковано: 05.08.2021
Автор статті:Szymon Bryzek
Szymon Bryzek
05.08.2021
EWL в ЗМІ | Новини

5 Канал: Які умови та можливості є для студентів з України в Польщі?

Експерти кажуть, що попит на студентів з України під час пандемії тільки зріз.

Студенти з України хочуть працювати і навчатися у Польщі. Університети ж сприяють цьому, створюючи спеціальні умови на час коронакризи. (…)

Та не тільки гнучкість навчання вабить українців у польські виші. Вигідно це ще й у фінансовому плані. Адже поки ти студент, маєш податкові привілеї, розповідають експерти з підбору персоналу.

“Уряд нещодавно змінив законодавство і студенти можуть не платити деякі податки. Тобто ставка прибуткового податку – 0%. Студенти так само не платять соціальне страхування. Тому на деяких договорах вони отримують квоти нетто – рівня брутто”

– пояснює керівник відділу навчання EWL GROUP Кирило Салата.

Експерти говорять, що попит на студентів з України під час пандемії тільки зріз. Якщо раніше більше шукали працівників у ресторани та кафе, то зараз з’явилися вакансії в офісах. Більше половини українських студентів у Польщі навчаються на спеціальностях, пов’язаних із фінансовою сферою. На яку зараз гарний попит. Навчальні заклади, попри прогнози про четверту хвилю ковід-19, набирають студентів. А ще готують для них програму вакцинації, сподіваючись, що таким чином зможуть частково повернути стаціонарне навчання.

Та все ж пандемія трохи налякала батьків студентів, тому кількість абітурієнтів із закордону цьогоріч упала на 10%, говорять у Варшавському університеті. У польському уряді теж поки що не радять повертати всіх студентів до навчання в аудиторіях.

Запрошуємо переглянути повний матеріал.

Джерело: 5 Канал

Популярні новини