Опубліковано: 13.12.2022
Автор статті:Szymon Bryzek
Szymon Bryzek
13.12.2022
EWL в ЗМІ | Новини

УНІАН: Українські біженці в Чехії: скільки знайшли роботу і де є вакансії

Кількість працюючих українців в Чехії росте щомісяця: офіційно в країні працевлаштовано майже 100 тисяч українських біженців.

У червні їх було близько 68 тис., у вересні – 89 тис., а до кінця жовтня – за даними Міністерства праці та соціальних справ Чехії – понад 98 тис. Це майже кожен 5-тий власник візи тимчасового захисту. З початку війни біженці з України отримали у Чехії понад 460 тисяч таких віз. Серед їх власників, які знайшли роботу, близько трьох чвертей становлять жінки.  

Експерти міграційної платформи EWL проаналізували, що Чехія продовжує реєструвати стабільний потік новоприбулих, але з березня 2022 року він трохи скоротився. Більшість українців, які зараз приїжджають і працюють в Чехії – це вихідці з Центральної та Південно-Східної частини України. За даними Агентства ООН у справах біженців, 47% біженців, які в’їжджають до країни, – жінки та 33% – діти.  

Серед затребуваних професій та актуальних вакансій в Чехії зараз – працівник з виробництва запчастин для автомобілів. У Чехії розташовані заводи багатьох міжнародних брендів, тому є широкий вибір професій у цій галузі. Також  багато вакансій “працівник комплектації продукції” на складах та в сфері логістики (збір деталей кондиціонерів, вентиляторів і кондиціонерів для автомобілів або комплектувати товари). (…)  

Джерело: Unian.ua

Популярні новини