Опубліковано: 06.04.2020
Автор статті:Anatoliy Zymnin
Anatoliy Zymnin
06.04.2020

Увага! Нові обмеження щодо громадян, які планують повернутися в Україну. Посол закликає не їхати на Великдень

До уваги осіб, які планують поїздку в Україну під час пандемії коронавіруса!

 

Посол України у Варшаві Андрій Дещиця попросив українських трудових мігрантів, які мають фінансові можливості та юридичні підстави для перебування в Польщі, в період Великодніх свят утриматися від поїздок в Україну.

Він додав, що після перетину кордону такі особи зобов’язані будуть відбути 14-денну обсервацію. Враховуючи обов’язковість цієї процедури у відведених облдержадміністраціями спеціальних місцях, навіть якщо громадяни і перетнуть кордон, можливості провести Великдень у власних домівках в колі родини в Україні так чи інакше не буде.

“Раджу усім українцям, без нагальної потреби, не виїжджати з Польщі на свята. Бережіть своє здоров’я і здоров’я своїх рідних і близьких” – закликав посол у зверненні, яке цитує “Укрінформ“.

Дипломат додав, що ті, хто усе ж наважиться найближчим часом перетинати кордон, мають рахуватися з тим, що після перетину українського кордону вони змушені будуть відбути 14-денну обсервацію, а повернення до Польщі також вимагатиме двотижневого перебування на карантині відповідно до польських законів.

 

Посольство України в Варшаві нагадує, що, відповідно до рішення Уряду №255, від 2 квітня 2020 року, громадяни України, які здійснюють перетин державного кордону підлягають обов’язковій госпіталізації до обсерваторів (ізоляторів) на 14 днів.

Окрім того, починаючи з 7 квітня 2020 року польсько-український кордон можна перетнути лише автомобільним транспортом через 2 пункти пропуску: ЯгодинДорогуськ та КраківецьКорчова. Піший перехід не здійснюється. Про це повідомляє Державна прикордонна служба України, посилаючись на розпорядження Уряду України № 288-р.

 

Піклуючись про своїх Працівників, Група ЕWL нагадує, що у зв’язку з епідемією корнавіруса, у Польщі від 1 квітня діють нові правові норми, які дозволяють громадянам України легально залишатися в Польщі та продовжувати працювати.

Окрім того, Група EWL пропонує своїм працівникам з України, які вже перебувають в Польщі на підставі віз чи безвізу, можливість безплатного оформлення «карти побиту» – дозволу на тимчасове перебування та працю в Польщі строком до 3-х років – у рамках програми «Work not Travel».

Популярні новини