Опубліковано: 21.07.2021
Автор статті:Szymon Bryzek
Szymon Bryzek
21.07.2021
EWL в ЗМІ | Новини

Польське радіо: Іммігранти краще освічені, ніж поляки

Якщо серед поляків дорослого віку тільки четверо на десять має вищу освіту, то серед мігрантів освічених — понад 60%

«Якщо серед поляків дорослого віку тільки четверо на десять має вищу освіту, то серед мігрантів освічених є понад 60%», – пише «Rzeczpospolita». Видання пише, що майже 68% іноземців, котрі приїжджають до Польщі в пошуках праці, можуть похвалитися дипломом вищого навчального закладу. (…)

У Польщі на високих менеджерських посадах працюють переважно громадяни ЄС. «Дещо інакше ситуація виглядає з мігрантами з-поза кордонів Європейського Союзу, – читаємо. – У цій групі домінують працівники з України та Білорусі, а майже шестеро на десять має вищу освіту». (…)

Як пише видання, це можна назвати успіхом у приваблюванні добре освічених талантів з-за кордону, але найновіші дані Верховної палати контролю показують дещо іншу картину. Згідно з останніми дослідженнями, хоча половина українських мігрантів може похвалитися вищою освітою, то розумову працю виконує тільки 5% з них, натомість 71% українців виконують у Польщі працю нижче своїх компетенцій.

«Польща не використовує потенціал іноземців з вищою освітою, оскільки потреби польського ринку праці є дещо іншими, – говорить газеті Марцін Колодзєчик, директор рекрутингової компанії EWL Group. – У Польщі бракує передусім некваліфікованих працівників, а також таких фахівців, як слюсарі. Тому іноземців, котрі мають нетехнічну освіту, вищу освіту, часто змушені працювати нижче своїх кваліфікацій. Але вони заробляють у кілька разів більше, ніж якби працювали згідно зі своєю освітою в Україні».

джерело: Польське радіо

Популярні новини