Опубліковано: 30.03.2020
Автор статті:Anatoliy Zymnin
Anatoliy Zymnin
30.03.2020
EWL в ЗМІ

Польська держава та фірми мають допомогти українським працівникам в час кризи

У тому, що попри епідемію, робота в Польщі для громадян України є, переконаний і Анатолій Зимнін, аналітик ринку праці і PR –менеджер польського агенства з працевлаштування EWL. За його словами, найдошкульнішим ударом по мільйонній армії українських мігрантів у Польщі стало призупинення роботи великих промислових підприємств.

«Зокрема це стосується машинобудування, наприклад заводів таких автомобільних гігантів як Opel, Fiat, Toyota. Друга галузь, яка сьогодні переживає не найкращі часи – це т. зв. HoReCa – готелі, ресторани, катерінг. У зв’язку з обмеженнями, прийнятими польським урядом, у Польщі закриті пункти громадського харчування, через обмеження руху громадян та закриття кордонів готелі порожні. Фірми з цієї галузі опинилися в кризі, багато з них не впораються з таким небаченим викликом. Схоже на те, що без допомоги з боку держави частина ресторанів може завершити свою діяльність ще під час стану епідемії оголошеного в Польщі», – зазначає Зимнін.

За його словами, саме у цих двох галузях працювала значна частина громадян України. Це в свою чергу поставило нові виклики перед агентствами працевлаштування. Зненацька звільнені терміново шукають нову роботу, а переміщення великої кількості людей на значні відстані може ускладнити епідеміологічну ситуацію. Масове повернення безробітних додому через кордони також її не покращить.

«Таким чином нове місце праці має бути якомога ближче попереднього місця роботи», – наголошує Зимнін.

На думку Зимніна, така робота є. Передусім у торгівлі споживчими товарами, адже продуктові магазини, від маленьких до великих дисконтів, працюють і будуть працювати далі. Зараз ця галузь у Польщі – на підйомі, адже люди купують так само, як і перед епідемією, а дехто навіть більше. Зимнін додає: «Крім цього, багато польських працівників торгівлі сьогодні перебувають у відпустках по догляду за дітьми, адже дитсадки і школи у Польщі – на карантині і не працюють. Тому тепер на польському ринку праці є великий попит на іноземних працівників саме у сфері торгівлі. Друга велика сфера в якій нині є робота для громадян з України – це логістика, тобто транспорт, посилки, доставки, складування, де нині винятково активний рух».

Зимнін наголошує на тому, що працівники з України протягом багатьох років розбудовували польську економіку, а їхній внесок у розвиток ВВП Польщі – величезний.

«Тому ані польська держава, ані польські фірми, ані агентства праці не мають права під час кризи кидати українських трудових мігрантів напризволяще. Слід зробити все можливе, аби тим, хто вирішив повернутися, – допомогти дістатися додому, а тим, хто все ж таки залишиться – терміново знайти нову роботу та допомогти продовжити їхнє легальне перебування у Польщі», – підсумовує аналітик.

Джерело: Радіо Свобода 

Популярні новини