Дослідження EWL: Зростає кількість українських трудових мігрантів, які хочуть оселитися в Польщі

Кожен третій мігрант з України, який працевлаштований у Польщі, хотів би переселитися до цієї країни на постійне проживання, а кожен четвертий волів би переїхати на кілька років. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного EWL S.A. та Центром східноєвропейських студій Варшавського університету в грудні 2020 року.

Опитування показало, що загалом 57,3% громадян України хочуть переїхати до Польщі на довший період, а це — найвищий показник за останні три роки — на 2,3 відсоткових пунктів вищий, ніж у 2019 році та на 8,9 відсоткових пунктів вищий, ніж у 2018 році.

Частка українських працівників, які хотіли б оселитися в Польщі на постійне проживання, стабільно збільшується від 2018 року. У 2018 році бажаючих залишитися було 22,1%, у 2019 році — 32,7%, а в 2020 році — 33,2%.

Більше того, порівняно з минулорічним дослідженням, у 2020 році зросла кількість українців, які хотіли б пожити в Польщі кілька років, — 24,1% у порівнянні з 22,3% у 2019 році. Водночас, кількість мігрантів з України, які не хотіли б переїжджати до Польщі, зменшилася майже наполовину — з 29,8% до 15,7%.

Проведене нами під час пандемії дослідження показує, що мігранти з України дуже позитивно оцінюють і дії польських роботодавців, і кроки, здійснені державною адміністрацією Польщі. Що важливо, під час пандемії польська економіка постраждала порівняно найменше серед країн Європейського Союзу, та набагато менше, ніж українська. Тож ми не здивовані зростанням довіри працівників з України до Польщі та польських роботодавців, і більшим їхнім бажанням залишатися в Польщі, —

коментує результати дослідження голова EWL S.A. Анджей Коркус.

Дослідження було проведено EWL S.A. та Центром східноєвропейських студій Варшавського університету 10–14 грудня 2020 року методом CAWI (англ. Computer Assisted Web Interview — комп’ютерна система опитування в мережі). В опитуванні взяли участь 1230 громадян України, працевлаштованих у Польщі.

Завантажити прес-реліз PDF

Популярні новини