Як розрахувати податкову декларацію за 2021 рік?

Тип податкової декларації залежить від вашого податкового статусу. Іноземець, який працює в Польщі, може розглядатися як:

податковий резидент – у Польщі Вам потрібно розрахувати податок з усіх прибутків; Ви отримаєте PIT 11,
податковий нерезидент – Вам потрібно розрахувати податок у країні походження лише з прибутків, отриманих на території Польщі; Ви отримаєте декларацію IFT-1R.

Ще одна відмінність резидента від нерезидента полягає в тому, що платник податків, який є податковим резидентом, має право отримати повернення певних податкових відрахувань, в випадку, якщо була надплата. Податкові відрахування або податкова знижка – це сума, яка зменшує розмір доходу (базу оподаткування), з якого сплачується податок. Простіше кажучи, відрахування дає змогу повернути частину вже сплаченого протягом року податку. Податковий нерезидент оформити повернення податкових відрахувань не може.

IFT-1R — informacja o wysokości przychodu (dochodu) uzyskanego przez osoby fizyczne niemające w rzeczypospolitej polskiej miejsca zamieszkania

Декларація IFT-1R – це інформація про розмір доходу, отриманого на території Польщі, призначена для податкових нерезидентів Польщі. Це означає, що Ви були податковим резидентом країни свого походження і розраховувати податки в Польщі не будете. Роботодавець сплатив за Вас у Польщі 17-20% прибуткового податку.

*Особи із сертифікатом податкової резиденції країни походження повинні самостійно сплатити податки, оскільки отримували ставку брутто=нетто та працювали без сплати податків.

PIT-11 — informacja o przychodach z innych źródeł oraz o dochodach i pobranych zaliczkach na podatek dochodowy

Податкова декларація PIT-11 призначена для податкових резидентів Польщі. Фірма має надати PIT-11 до кінця лютого кожного року за попередній рік. Податки завжди розраховуються за минулий рік, тобто 2022 року потрібно розрахувати доходи, отримані 2021 року. Це стосується як іноземців, так і громадян Польщі. Вашим обов’язком є передача цієї інформації до податкової інспекції за допомогою форми PIT-37.

При розрахунку декларації Ви можете отримати різноманітні пільги. Пільгу на дитину можна отримати ТІЛЬКИ у тому випадку, якщо Ваша дитина, молодше 18-ти років, проживала з Вами на території Польщі цього податкового року. Податкова інспекція може перевірити, чи дійсно дитина перебувала з Вами. Тому радимо подавати правдиву інформацію, щоб уникнути можливих проблем.

Якщо Ви раніше не заповнювали форму PIT-37, можете зробити це за допомогою сайту e-pity.pl. Також ми підготували для Вас докладну інструкцію:

Якщо Ви вже розраховували податки в Польщі, можете скористатися сайтом e-Urząd Skarbowy (е-податкова). На сайті представлено декілька варіантів входу в особистий кабінет платника податків, ми рекомендуємо скористатися другим:

Для входу в особистий кабінет необхідно підготувати:

  • PESEL (або NIP та дата народження),
  • сума доходу за попередній рік (2020 р.),
  • сума доходу з декларації PIT-11 за 2021 рік,
  • сума переплати/надплати податку з розрахунків за 2020 рік.

Якщо Ви знаходитесь на території Польщі, можете розрахувати податки стаціонарно у відділенні податкової інспекції за місцем проживання.