Опубліковано: 31.03.2021
Автор статті:Anatoliy Zymnin
Anatoliy Zymnin
31.03.2021
Новини

Увага! Тести на COVID – 19, зроблені поза кордонами ЄС, не звільняють від карантину

kwarantanna-30.03.2021

У зв’язку з динамічним зростанням кількості захворювань на COVID – 19, уряд Польщі прийняв рішення про стандартизацію правил карантину як для наземного, так і для повітряного транспорту.

Так з 30 березня наявність негативного результату тесту Sars-Cov-2 не звільняє подорожуючих до Польщі з-поза ЄС та зони Шенген від обов’язку проходження карантину (ізоляції).

Обмеження, були введені з 30 березня 2021 року.

В’їзд до Польщі з-поза країн ЄС та зони Шенген:

  • Мандрівник зобов’язаний пройти обов’язкову 10-денну самоізоляцію, незалежно від негативного результату тесту зробленого в країні, з якої він прибув до Польщі. На практиці це означає, що негативний результат тесту на COVID – 19, зробленого, наприклад, в Україні, не є підставою для звільнення з обов’язку самоізоляції.

В’їзд до Польщі з країн ЄС та зони Шенген:

  • Мандрівник буде направлений на обов’язкову 10-денну самоізоляцію. Це стосується всіх способів перетину кордону (пішохідний, організований транспорт, особистий автомобіль і т.д.), хіба що він надасть негативний результат антигенного або ПЛР-тесту на COVID – 19, зробленого протягом 48 годин до перетину кордону.

УВАГА! В обох випадках, тобто мандрівники як з ЄС та зони Шенген, так і з-поза, яких на польському кордоні було направлено на самоізоляцію, зможуть зробити тест у Польщі, і, якщо результат буде негативним, то самоізоляція буде припинена. До уваги беруться результати тесту на антиген або ПЛР-тесту.

Крім цього, від проходження обов’язкової самоізоляції звільняються особи, які мають довідку про щеплення вакциною, допущеною до обігу в Європейському Союзі.

Джерела: портал eDialog.media, портал GOV.PL, портал Straż Graniczna.

Популярні новини